O kuchniach na wymiar słów kilka

Kuchnia na wymiar – dlaczego warto?

Wielu właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy, że ich kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Dobrze zaprojektowana i starannie zaplanowana kuchnia może znacznie wpłynąć na ogólny wygląd i samopoczucie domu. Z tych i innych powodów właściciele domów powinni dokładnie przejrzeć dostępne rozwiązania kuchenne na zamówienie i upewnić się, że wybrano odpowiednią kuchnię dla ich domu. Istnieje wiele korzyści z posiadania niestandardowej kuchni. Najbardziej oczywiste jest to, że jest całkowicie unikalny dla Ciebie. Możesz wybrać kolor szafek, styl urządzeń i układ powierzchni roboczych i przechowywania, aby dopasować swój osobisty styl i preferencje. Istnieje również wiele innych korzyści z posiadania niestandardowej kuchni. Kiedy zdecydujesz się mieć niestandardową kuchnię, możesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przy standardowym projekcie kuchni, jesteś ograniczony do dostępnych wymiarów. Można jednak wybrać kuchnię na zamówienie, która zajmuje mniej miejsca. Wielkość kuchni określa również, ile osób może bezpiecznie przebywać w niej w jednym czasie. Jeśli masz małe dzieci, możesz zdecydować się nie mieć dużej kuchni z tego powodu. Duże kuchnie są również niebezpieczne z innych powodów.

Kuchnia na zamówienie – jak długo to trwa?

Długość czasu potrzebnego na wykonanie kuchni na zamówienie różni się w zależności od rodzaju kuchni i marki. Na przykład wyspa na zamówienie i pozostałe urządzenia zajmują mniej czasu niż szafki kuchenne. Proces projektowania kuchni na zamówienie różni się w zależności od wielkości kuchni. Małe kuchnie są zwykle ukończone w ciągu kilku tygodni. Średnie kuchnie, które są większe i są częściej spotykane w domach, zajmują dwa do trzech miesięcy. Większe kuchnie, w których przestrzeń nie jest tak bardzo problemem, zajmują od trzech do sześciu miesięcy. Projekt kuchni na zamówienie rozpocząłby się od konsultacji. Podczas tego etapu, właściciel domu spotkałby się z projektantem, aby dowiedzieć się więcej o rodzaju kuchni, o której myślą. Wewnętrzny i zewnętrzny układ kuchni zostanie omówiony, wraz z projektem urządzeń i wyspy kuchennej – jeśli dotyczy. Po konsultacji, projektant narysowałby szorstki projekt i planowanie kuchni rozpoczęłoby się. Obejmowałoby to pomiary i planowanie szafek, ścian, blatów, podłóg oraz zlewu i przestrzeni wcięcia. Szczegółowy projekt i lista specyfikacji zostanie sporządzona i oferta wysłana do właściciela domu do zatwierdzenia. Jeżeli są jakieś zmiany w specyfikacji, to są one brane pod uwagę podczas zatwierdzania i ustalana jest ostateczna cena.

Jaki kolor kuchni na zamówienie wybrać?

Wybór odpowiedniego koloru dla kuchni na zamówienie to duża decyzja. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz skończyć z klasycznym kolorem, który jest teraz kojarzony z kuchniami. Ponieważ kuchnie na zamówienie są zaprojektowane tak, aby odpowiadały preferencjom właściciela domu, wybór odpowiedniego koloru jest ważny. Co więcej, nie możesz po prostu wybrać dowolnego koloru, który Ci się podoba. Musisz upewnić się, że wybrany kolor będzie uzupełniał wystrój Twojego domu. Istnieje kilka rzeczy do rozważenia przy wyborze koloru dla nowej kuchni. Pierwszy to istniejący wystrój wnętrza domu. Jeśli istnieją pewne kolory w domu, które nie są komplementarne, należy je wziąć pod uwagę. Następny, myśleć o urządzeniach które ty życzysz zawierać w nowej kuchni. Na przykład, jeśli masz indukcyjny zakres gotowania, żółty nie jest wskazany. Tego typu zakresy są wykonane z nieprzywierających powierzchni i żółty nie jest uważany za rozsądny kolor dla tego typu urządzenia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Drema Meble

Drema Meble

Producent kuchni i mebli na wymiar oraz na zamówienie. Poznaj naszą ofertę, skontaktuj się z nami.

DREMA MEBLE
Mateusz, CEO Drema Meble

Zdaję sobie sprawę jak ważne dla naszych klientów jest indywidualne podejście. W Drema Meble pomagamy w spełnieniu marzeń o idealnych meblach.

AKTUALNOŚCI
Kuchnie na wymiar: Korzyści z integracji sprzętu AGD

Marzenie o idealnej kuchni staje się rzeczywistością dzięki kuchniom na wymiar! Nie tylko możemy dostosować jej wygląd do naszych marzeń, ale także zintegrować sprzęt AGD, dodając uroku naszemu kulinarnemu królestwu. To właśnie wtedy gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością!

Kuchnie w głębokich barwach – wykorzystanie kontrastów i akcentów kolorystycznych.

W dziedzinie projektowania wnętrz, kuchnia jest sercem domu, miejscem, gdzie funkcjonalność spotyka się z osobistym stylem. W ostatnich latach coraz częściej obserwuje się odchodzenie od bezpiecznych, jasnych palet na rzecz odważniejszych, głębokich barw, które nadają kuchniom charakteru i wyrafinowania. Głębokie odcienie, takie jak elegancki granat, tajemnicza butelkowa zieleń czy szlachetny burgund, przestają być tylko akcentami – stają się głównymi bohaterami przemyślanych aranżacji. Ich wykorzystanie w projektowaniu kuchni to nie tylko świadectwo śmiałości w dekoracji, ale też okazja do stworzenia wnętrza o wyjątkowym klimacie.

Scroll to Top